Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • roses-g395948e9c_1280

Życzenia na Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego władze samorządowe Powiatu Toruńskiego na czele ze Starostą Markiem Olszewskim składają serdeczne podziękowania Rodzicom Zastępczym z naszego powiatu za zaangażowanie w opiekę nad powierzonymi dziećmi i zapewnienie im spokojnego oraz szczęśliwego dzieciństwa.

Dziękujemy za trud i zaangażowanie w niesieniu pomocy dzieciom, które czasowo straciły możliwość wychowania się we własnych domach. Wyzwanie, które podejmujecie każdego dnia, świadczy o gotowości do poświęceń oraz otwartości na potrzeby dzieci, które dzięki Waszej trosce zyskują bezpieczną przystań i domową atmosferę.

Życzymy Państwu wielu sił, zrozumienia, cierpliwości, inspiracji, wytrwałości oraz doświadczania takiego dobra, jakie sami okazujecie dzieciom powierzonym Waszej opiece.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego obchodzony jest 30 maja. Rodzina zastępcza ratuje niejednokrotnie życie i zdrowie bezbronnemu dziecku poprzez fakt przyjęcia go pod swój dach. Daje mu wówczas nie tylko schronienie, bezpieczeństwo, ale także poczucie przynależności i miłości. Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli 241 dzieci w naszym powiecie znalazło dom.

Rok ubiegły to: 137 rodzin zastępczych, w tym 13 zawodowych, 46 rodzin niezawodowych, 78 rodzin zastępczych spokrewnionych, w których na koniec grudnia 2022 przebywało łącznie 241 dzieci  - co wskazuje, iż rodzicielstwo zastępcze pozostaje niezwykle istotnym zagadnieniem dla szeroko rozumianego systemu zabezpieczenia społecznego

Święto ma zwiększać świadomość tego, jak ważną rolę pełnią rodziny zastępcze. Temat jest tym bardziej ważny, że ciągle brakuje takich rodzin.

Osoby zainteresowane podjęciem misji rodzica zastępczego zapraszamy do osobistego kontaktu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie lub kontaktu telefonicznego pod numerami telefonów: 56 662 87 60, 726 860 002 celem poznania uwarunkowań związanych z pełnieniem funkcji rodziny zastępczej.

fot. Pixabay

drukuj (Życzenia na Dzień Rodzicielstwa Zastępczego)

  • autor: Jacek Skorulski

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.