Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2021-06-17 Poradnia i DPS Dobrzejewice_dron (1)

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Dobrzejewicach liczy na Wasze głosy!

Wystartował plebiscyt na najpopularniejsze modernizacje i budowy w Polsce. W tym roku udział w konkursie bierze również powiatowa inwestycja - budynek Filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach.

Głosy oddawać można na stronie https://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/edition/2837/object/3097/filia-poradni-psychologiczno-pedagogicznej-w-dobrzejewicach

Poniżej kilka zdań o tej inwestycji.

Budynek Filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach jest nowym obiektem, wybudowanym w roku 2020 r. Dla Zarządu Powiatu Toruńskiego była to priorytetowa inwestycja. Z roku na rok obserwujemy powiększającą się skalę przeróżnych problemów wychowawczych i psychologicznych wśród dzieci i młodzieży. To skutek szybkich zmian cywilizacyjnych, niebywałego przyśpieszenia tempa życia i wzrostu intensywności bodźców wpływających negatywnie na najmłodszych. Dysleksja, dyskalkulia, dysfunkcje społeczne dotykają coraz liczniejsze grono uczniów, a warunki, w jakich wcześniej funkcjonowała Filia – w pomieszczeniach piwnicznych Domu Pomocy Społecznej w Dobrzejewicach – nie pozwalały na udzielenie pomocy rosnącej grupie podopiecznych.
Nowa siedziba Poradni w znaczący sposób podniosła możliwości szybkiej diagnozy problemów młodych pacjentów oraz budowy indywidualnych strategii ich rozwiązywania. Terapeuci zyskali wreszcie odpowiednie warunki do pracy z dziećmi – na 236 m2 powierzchni powstało pięć przestronnych, nowoczesnych gabinetów, sala integracji sensorycznej, a także zaplecze administracyjno-socjalne. W ramach inwestycji zakupione zostało również odpowiednie wyposażenie i sprzęt terapeutyczny, zapewniający najwyższą jakość pracy psychologów i pedagogów. Po wybudowaniu nowej Poradni powiat toruński zyskał jedną z najnowocześniejszych placówek tego typu w regionie. Budynek nie dość, że jest funkcjonalny to jest też ekologiczny - ogrzewany pompą ciepła. Ponad to do poradni zapewniony został odpowiedni dojazd oraz miejsca parkingowe.
Poradnia zapewnia profesjonalną pomoc psychologów, pedagogów, logopedów, terapeutów i lekarza-konsultanta w zakresie diagnozy, terapii, profilaktyki, poradnictwa dla rodziców, dzieci młodzieży. Pomoc udzielana jest nieodpłatnie wszystkim zainteresowanym.
Dane techniczne budynku:
Powierzchnia zabudowy: 236,72 m2,
Powierzchnia użytkowa 196,84 m2,
Kubatura 1150,45 m3
Budynek zlokalizowany na działce o nr geodezyjnym 194/7 obręb 0002 w miejscowości Dobrzejewice, gmina Obrowo.

drukuj (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Dobrzejewicach liczy na Wasze głosy!)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.