Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Zmieniamy się dla naszych klientów

Odnowiona elewacja budynku, portiernia z biurem podawczym na parterze, kasy przeniesione bliżej Wydziału Komunikacji i winda – to nowości czekające na klientów Starostwa Powiatowego w Toruniu.

– Ostatnie miesiące, kiedy ruch w urzędzie był mniejszy, wykorzystaliśmy na kompleksową modernizację budynku. Z myślą o mieszkańcach powiatu toruńskiego załatwiających u nas swoje sprawy zawarliśmy porozumienie z zarządcą budynku odnośnie budowy windy, która rozwiąże problem dostępności budynku dla osób niepełnosprawnych – mówi Starosta Toruński Marek Olszewski.

Budowa windy wymagała sporej ingerencji w konstrukcję budynku i reorganizacji, ale wszystkie prace poszły zgodnie z planem. Winda już działa. Na parterze na klientów czeka biuro podawcze, gdzie można zostawić dokumenty, pobrać formularze i zasięgnąć informacji. Kasy przeniesiono na pierwsze piętro tak, aby ułatwić dokonanie opłat klientom Wydziału Komunikacji, którzy najczęściej korzystają z okienek kasowych. Całości zmian dopełniło odświeżenie korytarzy.

– Budowa windy w Starostwie to element szerzej zakrojonego programu usuwania barier architektonicznych w powiatowych placówkach. Zarząd postanowił podejść do problemu kompleksowo. W ciągu dwóch lat zmodernizowaliśmy urządzenia dźwigowe w domach pomocy społecznej, dobudowaliśmy windę w budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmży i teraz zakończyliśmy budowę w siedzibie władz powiatu. – podsumowuje Starosta Marek Olszewski.

Łączny koszt wszystkich inwestycji – obejmujących windy w PPP w Chełmży, w DPS w Dobrzejewicach (towarowa), w szkołach (w latach 2018-2019) oraz modernizację windy w DPS w Wielkiej Nieszawce – to 1 362 tys. zł. Warto podkreślić, że powiat z sukcesem starał się o dofinansowanie tych inwestycji. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wspomógł inicjatywy powiatu kwotą 260 tys. zł, a ze środków UE uzyskaliśmy 365 tys. zł.

drukuj (Zmieniamy się dla naszych klientów)

  • IMG_0339
  • IMG_0343
  • IMG_0345
  • IMG_0353
  • IMG_0357
  • IMG_0365
  • IMG_0375
  • IMG_0410
  • IMG_0392

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.