Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Laureat ZPP

Powiat Toruński w czołówce najlepszych samorządów wg Rankingu ZPP

Jak co roku Jury konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najlepsze i najbardziej rozwojowe samorządy. Wśród nich, w kategorii do 120 tys. mieszkańców, na 6. pozycji w kraju uplasował się Powiat Toruński. Wśród powiatów w Województwie Kujawsko-Pomorskim powiat zajął 1. pozycję!

Związek Powiatów Polskich już od 2003 roku prowadzi Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin. Udział w Rankingu mogą wziąć wszystkie samorządy szczebla gminnego i powiatowego. Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego. Jest on aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa na okrągło – przez cały rok.

Aby odnieść sukces nie wystarczy być dobrym w jednej dziedzinie. Eksperci oceniają osiągnięcia samorządów w wielu różnych obszarach ujętych w dziesięciu grupach tematycznych, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Samorząd biorący udział w Rankingu każdego roku w grudniu musi dokonać bilansu minionych 12 miesięcy i wysłać do ZPP raporty ze zrealizowanych działań. Eksperci oceniają je i zgodnie z regulaminem przyznają punkty. Kolejność na liście wyróżnionych jest więc uzależniona od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań.

Szczegóły tegorocznego Rankingu dostępne są na https://www.zpp.pl/artykul/2008-zwyciezcy-ogolnopolskiego-rankingu-gmin-i-powiatow-2020

drukuj (Powiat Toruński w czołówce najlepszych samorządów wg Rankingu ZPP)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.