Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Kazimierz Musiałowski

Kazimierz Musiałowski – przedstawiciel sektora pozarządowego z powiatu toruńskiego do Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Urodzony w 1949 r., zamieszkały w Smogorzewcu, gm. Obrowo. Od 2009 r. prezes Klubu Sportowego „Kamus Maraton”. Obecnie radny gminy Obrowo. Ukończył Państwową Szkołę Morską, przez 14 lat pracował na morzu.

Od ponad 50 lat zakochany w piosenkach Beatlesów, a od 39 lat miłośnik biegania, aktywny maratończyk, ukończył 152 maratony i kilka Supermaratonów. Do 31 grudnia 2018 r. na zawodach i treningach przebiegł 137 tys. 999 km. Pan Kazimierz jest pierwszym człowiekiem - maratończykiem na świecie, który pokonał dystans maratoński na pokładzie statku.

Od wielu lat jest organizatorem imprez biegowych (Kamus Cross „Na Skarpie”, Kamus Maraton/Półmaraton oraz Kamus Cross for The Beatles). Jest także autorem projektu "Nordic Walking za Uśmiech", który realizuje od maja 2014 roku - z chwilą otwarcia ścieżki rowerowej Złotoria - Osiek nad Wisłą. W 2014 roku ukończył maraton Nordic Walking, został Mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej.

Autor książek „Przyjaciele z maratońskich tras”, „764 kilometry dla The Beatles” i „Bieganie po oceanie”.

Kontakt: kamusss@poczta.fm

*** *** ***

Stałym zastępcą przedstawiciela sektora pozarządowego z powiatu toruńskiego do Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest pani Barbara Mońko-Juraszek - prezes Fundacji "Trybik" z Lubicza.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.