Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • team-386673_1280

Porozmawiajmy o empatii i tolerancji

Spektakl w wykonaniu Teatru Czy TAK, czy NIE? działającego przy Fundacji Dorotkowo oraz "rozmowy uwrażliwiające" znalazły się w programie wydarzenia nazwanego „Od Empatii do Tolerancji”, które z okazji międzynarodowego dnia tolerancji organizują: Gminna Biblioteka Publiczna w Łysomicach, Pełnomocnik Wójta Gminy Łysomice ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień, LGD Ziemia Gotyku i sołtys Ostaszewa Marzena Lewandowska. Spotkanie odbędzie się w czwartek 16 listopada w łysomickiej Galerii Spotkań.

Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Toruński Marek Olszewski. Organizatorzy uroczystości chcieli skupić się na problemie tolerancji wobec osób z niepełnosprawnościami oraz chorych na choroby psychiczne i emocjonalne.

Czwartkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 16:16. Otworzy je spektakl pt. „Klub Cierpliwych”, który pod okiem terapeutów przygotowali podopieczni Fundacji Dorotkowo od lat wspierającej osoby z trisomię 21 i ich rodziny. Po występach młodych aktorów uczestnicy wydarzenia będą mogli porozmawiać o tolerancji wobec osób chorych. Bohaterami „rozmów uwrażliwiających” będą mężczyzna chorujący na depresję oraz matka chłopca u którego zdiagnozowano ADHD.

W programie przewidziano także atrakcję muzyczne - na scenie wystąpi zespół Nadziani Bluesem. W organizację uroczystości włączyły się również gospodynie z KGW Alebabki z Ostaszewa, których domowe wypieki będzie można kupić w specjalnej kawiarence.

Projekt plakatu: Olek Urbański

fot. Pixabay

drukuj (Porozmawiajmy o empatii i tolerancji)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • plakat-dzien-tolerancji

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.